21. kolo MOL ligy:  Slovan Duslo Šaľa – Slávia Praha 24:28 (13:15)

Rozhodovali: Budzák a Baďura -  720 divákov; vylúčené: 1:3; pokutové hody: 3/3 – 3/3.

DUSLO:  Furgaláková, Oláhová – Takáčová 1; Königová 1; Tulipánová; Ščípová 9, Pócsíková 9/3;  Pastoreková 1; Susíková;  Matušincová;   Bírová;  Varjássiová, Pálová;  R. Šalatová, Holešová 2; L. Ratvajská1. Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

SLÁVIA: Míšová 8/3, Holečková 6, Vavroušková 4, J. Franková 3, V. Fryčáková 3, Vostárková 3, Holeňáková 1. Tréner: Daniel Čurda.

Dušu šalianskeho diváka pohladila nielen prítomnosť Olívie Ščípovej, ale aj jej výkon; taktiež návrat dlho dobo zranenej slovenskej juniorskej reprezentantky Slovenska Radky Šalatovej (prvý zápas v tomto ročníku)  a na palubovku sa po svalovom zranení v reprezentácii dostala aj skúsená Petra Varjássiová, nakoľko na nás cez víkend čakal posledný majster Česka, nevyspytateľná Slávia Praha. Tento prívlastok si vyslúžila v českých médiách za výkony v odvetnej časti MOL ligy: napr. V 12. kole hrala v Olomouci s bronzovou Zorou a vyhrala  o 7 gólov 27:34; hneď v ďalšom kole však prehrala doma Slávia so strieborným Mostom o 14 gólov !! (21:35), čo je jej najvyššia prehra v histórii medzinárodnej súťaže; v 13. kole cestuje do Michaloviec, kde prehrá o 10 gólov (30:20) a čerstvý výsledok z 20 kola, keď hrala v Plzni (9. miesto), kde viedla v II. polčase o päť gólov (14:19), aby nakoniec ona prehrala o päť 34:29! V Šali sa však vyvarovala podobných výkyvov v hre a slabšieho výkonu a odviezla si do Prahy oba body, ktoré nám môžu chýbať.

Duslo dostala do vedenia exportným gólom Ščípová, hostky vyrovnali Vavrouškovou a v takomto rytme, kde na jednej strane  na góly dvojice slovenských reprezentantiek Ščípová – Pócsíková (poznámka: zaznamenali v I. polčase 11 gólov, keď ich ostatné spoluhráčky pridali iba dva: Takáčová a Holešová ) !!  hostky odpovedali viacerými strelkyňami a tak nečudo, že keď sa v ich bránke parádne „zvŕtala“ skúsená reprezentantka Česka Kudláčková išli v 21. minúte aj do dvoj gólového vedenia 7:9 po presných zásahoch najlepšej  strelkyne Míšovej. Ščípová ešte vyrovnala stav na 10:10, ale keď sa ďalšie naše hráčky strelecky nepridali,  išla Slávia na prestávku s dvoj gólovým náskokom.

Po obrátke Ščípová znížila na rozdiel gólu (14:15), tri razy skórovala aj Pócsíková, ale hostky boli rozbehnuté a po góloch Holečkovej a Vostárkovej mali stále „mini gólový“. Keď v 34.51 minúte Ščípová znížila opäť na rozdiel gólu (17:18) zdalo sa, že sa dostávame do zápasu, ale bol to iba klam. Viac ako 12. minútové šalianske gólové suchoty znamenali zvýšenie vedenia hostiek na rozdiel šiestich gólov 17:23 (strelecky sa pridali ďalšie hráčky: Franková, Fryčáková a Vostárková), čo bolo pre výsledok duelu rozhodujúce. Až gól Pócsíkovej v 47.15 minúte zo sedmičky znamenal prerušenie gólového pôstu. V ďalšom priebehu, keď po jednom góle pridali aj Königová s Pastorekovou a priniesli zníženie náskoku, dokonca gól Ratvajskej v 55. minúte až na rozdiel dvoch gólov (23:25), ale už nezostali fyzické, ale ani psychické sily na ďalší vývojový zvrat v zápase.  Pri takej streleckej efektivite akú previedli cez víkend naše dievčatá, keď 14 hádzanárok strelí počas 60 minút spolu 6 gólov !!! a ďalšie dve Ščípová s Pócsíkovou 18 gólov !!! sa iné majstrovské zápasy nevyhrávajú, nieto ešte s majstrom Česka Sláviou Praha.

Tréner Peter Pčola: „ V I. polčase sme nehrali zle, chýbali mi v mužstve väčšie emócie. Musíme konštatovať, že sme podali jeden z najslabších domácich výkonov. Mrzí ma to hlavne kvôli priaznivcom. Nehrali sme ideálne, ale vypracovali sme si aj dostatok príležitostí, ale sme ich ľahko zahadzovali. Dobre nehrala ani obrana, dostávali sme jednoduché góly. Viaceré hráčky „doplatili“ na vyťaženosť v minulých týždňoch (poznámka: Ščípová nastúpila po viac ako štvor zápasovej zdravotnej prestávke). Súper vyhral zaslúžene, uvedomujeme si, že vieme hrať lepšie. Po poslednom zápase v Plzni (základná časť) nás čaká „nadstavba“ s Dunajskou Stredou a Michalovcami.  Keď dlhšie potrénujeme tak verím, že ešte zažijeme dobré zápasy.“

+ + +

Ďalšie zápasy 21. kola: Most – Písek 31:31; Olomouc – Dunajská Streda 26:32; Hodonín – Poruba 22:29; Michalovce – Zlín 42:23  predohrali.

Tabuľka MOL ligy po 21. kole: 1. Michalovce 649:473 – 37 bodov; 2. Dunajská Streda   702 :556 – 35 bodov; 3. Most  681:567  – 32 bodov; 4. Kynžvart  591:498 – 27 bodov;  5. Slávia Praha 614:582 – 26 bodov; 6. Písek 630:633 – 24 bodov; 7. Olomouc 619:642 – 19 bodov;  8. ŠAĽA  576:615 – 17 bodov; 9. Plzeň 578:631 – 13 bodov; 10. Zlín 527:670 – 8 bodov; 11. Poruba 532:613 – 6 bodov; 12. Hodonín 517:736 – 4 body.