O prehre sa rozhodlo po obrátke
Iuventa Michalovce  - Slovan Duslo Šaľa 32:23 (14:13).

R: Záhradník, Budzák   – 1.280 divákov; pokutové hody: 0/0 – 3/3;  Vylúčené: 5:5.

Priebeh: 0:3, 3:3, 3:4, 4:7, 7:10, 11:12, 14:13, 16:13, 17:15, 20:15, 25:19, 29:21,---.

IUVENTA: Wöllingerová 8, Dvorščáková 5, Kompaniets 5, Popovcová 5, Klučková 3, Krivokapič 3, Dmytrenko 2,  Kohuch 1. Tréner Peter Kostka.

DUSLO: Furgaláková, Kusyová – Takáčová 3; N. Rácková 2; D. M. Vargová 1,  Pócsíková 3,  B. Königová 3,  Ščípová 4/3, Tulipánová, Pastoreková 1, Ušiaková 3,  R. Šalatová,  Susíková, Somogyi, Pálová, Ratvajská 3. Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

V minulých našich blokoch a komentároch z MOL ligy sme uviedli, že posledné kolá medzinárodnej súťaže „budú ešte dosť zaujímavé“ a naplnilo to už toto víkendové kolo, ktoré dosť premiešalo tabuľku, na viac aj postupové ambície viacerých kolektívov do národných play off po skončení základnej časti. V MOL ligovom  telegrame sa vrátime k dvom výrokom a vyjadreniam v médiách poznámka: skoro pred mesiacom), ktoré môžu osvetliť aj pohľad na súčasný stav a priebeh súťaže.

Jeden zo šlágrov 18. kola (druhým bol súboj  Mostu s DAC – om) si mohli pozrieť aj vďaka TV prenosu  aj priaznivci ženskej hádzanej na Slovensku. Je veľkou škodou, že značne oslabený šaliansky kolektív (poznámka: čiastočne káder vystužila omilostená Ratvajská), ktorý odohral vynikajúcich prvých 25 minút, keď viedol po góloch jeho najlepších  strelkýň: Ščípová, Pócsíková, Königová hneď v úvode 0:3 a neskôr 4:7, 6:9, 7:10 (poznámka: z bránky Iuventy sa „porúčala“  aj brazílska opora De Almeidová čo malo byť našou výhodou), nevyužil šancu, keď bola už Iuventa na lopatkách vďaka výbornej Furgalákovej a dobrej defenzíve. Pred ďalšou v poradí už siedmou prehrou v ročníku (poznámka: v predošlých dvoch ročníkoch prehrali Iuventa Michalovce a Baník Most zo 48 majstrovských zápasov iba po  3 !!!), zachránilo Iuventu to, že  príležitosti a šance k rozhodujúcemu kroku sme trestu hodne nevyužili (v ofenzíve chybovali aj opory a skúsenejšie hráčky). Záver prvého polčasu sme „domrvili“ a nakoniec odchádzala Iuventa do kabín na pol časovú prestávku  s gólovým náskokom !.

Na štart do druhého dejstva a na úvodných 9 minút by mali naše hráčky, čím skôr zabudnúť. Namiesto toho, aby sme z prvého útoku vyrovnali, technické chyby, čiastočná a slabšia  koncentrovanosť, chyby v obrane,... boli dôsledkom toho sme tento úsek prehrali 7:2 a  v 39. minúte viedla Iuventa už 21:15 a sen o ďalšej výhre s Michalovcami .  (v prvej časti základnej časti vyhrala Šaľa doma s Iuventou 30:29), ako aj o udržanie si vedúceho postavenia v tabuľke sa podľa priebehu zápasu Mostu s DAC – om pomaly, ale isto rozplýval,.... Je škoda, že práve v súboji dvoch v histórii najúspešnejších slovenských kolektívov nám prehru pripravilo skoro 33. ročná ex reprezentantka SR Martina Wöllingerová (8 gólov) , ktorá si urobila z našej defenzívy spolu s ďalšími kolegyňami:  Dvorščáková, Kompaniets a  Popovcová po 5 gólov trhací kalendár. Prehra o 9 gólov podľa celkového priebehu duelu bola trochu privysoká, ale jednoznačne poukázala na slabšie stránky mladého a skúsenejšími hráčkami oslabeného  kolektívu.
poznámka: slová trénera Petra Pčolu po zápase prinesieme v ďalšom bloku.

+ + +

Zostávajúce výsledky 18. kola:

Slávia Praha – Stupava 40:23 (21:9); Vvlúčené: 2:2; pokutové hody: 4/4 – 7/6.
Míšová 11/4,Novotná 6, Vostárková 4,...– Bahorecová 8, Kovács 5, Walterová 4,...

Zlín -  Poruba 23:22 (9:11); Vvlúčené: 3:4; pokutové hody: 3/3 – 2/2.
Ševčíková 6, Kříčková 4, Daňková 3/2,... – Konečná 6/2, Kanalová a Prašivková 4,..

Most  - Dunajská Streda  29:38 (14:16); pokutové hody: 3/3 – 4/4; Vvlúčené: 3:6;  červená karta: 39. min.Kroftová  (Most) za faul.
Stříšková 7/2, Mikulčíková 5, Cholevová 5,...- E. Rajnohová 8, Élö 6, Desortová  5,...

Písek – Olomouc 38:30 (20:14); pokutové hody: 3/1 – 2/2; Vvlúčené: 2:5;
Korešová 11/1, Stellnerová 9, Chlupová 5,...- Krajčovičová 6, Zavíšková 6/2, Machačová 5,...

Plzeň – Kynžvart 28:26  (15:12); pokutové hody: 7/7 – 6/4; vylúčené: 8:5; červená karta: 24. min. Tomanová (Plzeň – faul).
Schreibmeierová 7, Ver. Galušková 7/5, Franczová 3/2,... – Ver. Dvořáková 8/4, K. Königová 5 , Hejkalová 5,,,,,,,,,

+ + +

predohrávka 20. kola: štvrtok 9. 3. 2023 o 18.00 hod. Zlín – Michalovce.

Program  19. kola MOL ligy (11. – 12. marca 2023): Poruba -  Písek;   Michalovce – Plzeň;  Dunajská Streda – Slávia Praha; Stupava – Kynžvart; Olomouc – Most;

Najbližší program: sobota 11.3.2023 o 18.00 hod. Duslo Šaľa – DHC Zlín.