Dorastenky priniesli z Bytče 3 body

V sobotu 4.3 2017 sme zavítali opäť na palubovku súpera a začali sme zápasom mladších doriek proti domácej Bytči. Očakávali sme húževnatého súpera čo sa potvrdzovalo počas celého zápasu a hoci sme niekoľko krát na úvod stretnutia v zápase viedli, domáci vždy dokázali potrestať nepozornosť v obrane a  výsledok nie len dotiahnuť ale dokonca do polčasu otočiť vo svoj prospech. (16:15). V druhom polčase sme zapli na vyššie obrátky a udržovali až trojgólový náskok pred súperom. Od 23. minúty sme však  za stavu 25:28 zahodili niekoľko čistých gólových príležitostí a stratili niekoľko lôpt, čo húževnatý súper využil na zrovnanie stavu (30:30).

Zostava: , Kusyová Kristína- Kollerová Gizela 8, Marčeková Patrícia, Roszivalová Lucia, Sčípová Olívia 1, Vaneková Martina 1, Greštiaková Janka 6, Ševčíková Bianka 3, Olláriová Bianka, Kiššová Dominika 6, Blašková Simona 1, Potúčková Hana, Bergendiová Nina 4, Pozsonzová Vivien ,

Staršie dorastenkyzačali svoj zápas trošku nervóznejšie a doplácali na nepresnú koncovku hlavne z krídel. Stačilo to na to aby do polčasu domáci odišli do šatní s trojgólovým vedením (11:8). Po prestávke sme však zlepšili obranu a do piatej minúty druhého polčasu sme zrovnali stav na 13:13. Dievčatá hrali koncentrovane celý polčas a ani záverečný nápor domácich hráčok  nás nedokázal obrať o zaslúžené víťazstvo 25:27.

Zostava: Mozolová Jana, Slíšková Anna- Kóšová Nikolett 7, Kollerová Gizela 8, Špendlová Nikola, Gálová Dominika, Kurňavová Kristína 4, Lanczová Bibiána 2, , Zalubelová Lenka, Slamková Ema 2, Kiššová Dominika 1, Blašková Simona, Bergendiová Nina 3,

MHK Bytča v rámci 14. kola 1. ligy mladších a starších dorasteniek hostila v sobotu 4. marca 2017 mladé nádeje HK Slovan Duslo Šaľa. Ako prvé svoj zápas odohrali mladšie dorastenky, ktoré sa s domácimi rozišli nerozhodne 30:30 (16:15), následne po nich odohrali svoj zápas aj staršie dorastenky, ktoré zvíťazili nad svojim rovesníčkami o dva góly 25:27 (11:8). Blahoželáme!

1. LIGA MLADŠIE DORASTENKY - 14. kolo:

MHK BYTČA - HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA         30:30 (16:15)
Pok. hody: 8/8 - 6/2, vylúčené: 5 - 3. Rozhodovali: Ing. B. Bočáková a Mgr. S. Klieštiková. Divákov: 60.

MHK: N. Chudovská - R. Gaňová 3, L. Leštinová 1, A. Zahumenská 4, T. Valúchová 1, L. Holincová 16/8, K. Jánošíková, T. Zubáňová 2, I. Bystrická, M. Burandová, E. Weberová 3. Trénerka: Zuzana Minárčiková.
HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA: K. Kusyová - G. Kollerová 8/2, P. Marčeková, L. Rozsivalová, O. Ščípová, M. Vaneková 1, J. Greštiaková 6, B. Ševčíková 3, B. Olláriová, D. Kiššová 6, S. Blašková 1, H. Potúčková 1, N. Bergendiová 4, V. Poszonyiová. Tréner: Ing. Vladimír Svitek.