SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

Česko-slovenský pohár dorasteniek v Zlíne. Mladšie dorastenky s bronzovým umiestnením.

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 22.08.2017 18:29
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Meranie síl medzi najlepšími dorasteneckými tímami v kategórii mladších dorasteniek z Čiech a zo Slovenska prebehlo uplynulý víkend v moravskom Zlíne, kde sa v tejto vekovej kategórii predstavili domáce hráčky HC Zlín, HK Ivančice, Bemaco ŠŠK SLŠ Prešov a naše mladšie dorastenky.

HK Ivančice – víťaz 1. ligy mladších dorasteniek

Ako hodnotíte uplynulú domácu súťaž a aké ambície máte v Česko-slovenskom pohári?

Už pred sezónou sme si stanovili jediný cieľ, ktorý sa nám aj podarilo dosiahnuť. S výsledkom sme spokojní, navyše sa nám vyhýbali vážnejšie zranenia. Celá sezóna bola náročná, riešili sme rozvoj výkonnosti a podarilo sa. Väčšina hráčok ročníku 2000 bola na hosťovaní. Dievčatá odohrali veľa zápasov a veľmi im to prospelo. Predovšetkým tým, ktoré pôsobili v Zore Olomouc. Ich výkonnosť prudko stúpala a prospelo im to. To isté sa v podstate dá povedať aj o spolupráci so Sokolom Velké Meziříčí. Už dopredu sme hráčkam avizovali, že rozhodujúci bude dvojzápas so Zlínom. Dievčatá to pochopili a splnili do bodky všetko, čo sme si stanovili a tým aj splnili naše očakávania. Účasťou v Česko-slovenskom pohári máme o motiváciu navyše a musím priznať, že je ohromná. Vlani sme v tomto meraní síl skončili tretí, v tomto ročníku máme ambície väčšie a chceme sa umiestniť o dve priečky vyššie. Uvidíme, či sa nám podarí zdarne dokráčať k vytúženému cieľu.

Aká je momentálna forma dievčat po náročnej sezóne?

Taká, ako v úradujúcom tíme Majsteriek Českej republiky… Samozrejme najlepšia!

Čo očakávate od svojich súperov?

Stretneme sa so Zlínom a tento zápas bude určite na hrane. Obaja súperi ale aj hráčky sa navzájom dobre poznajú, nielen z postavenia na hracej ploche. Osobne sa na zápas moc teším. Zápolenia so Slovenskými kolektívmi budú veľmi zaujímavé. Začíname zisťovať o nich bližšie informácie.

Pavel Vavroušek, vedúci družstva mladších dorasteniek HK Ivančice

HC Zlín - 2. miesto v 1. lige mladších dorasteniek

Ako hodnotíte uplynulú domácu súťaž a aké ambície máte v Česko-slovenskom pohári?

Sezónu hodnotíme pozitívne. Predovšetkým sme ocenili fakt, že súťaž mladších dorasteniek sa mohla odohrať celorepublikovým spôsobom. V úvode sezóny sme nastupovali s niekoľkými hráčkami ročníka 2000. Ďalší priebeh súťaže sme absolvovali výlučne s hráčkami ročníka 2001 a aj preto považujeme druhé miesto v ČR za úspech. Ani nášmu kolektívu sa nevyhli zranenia a nemoci. Hlavne v jesennej časti to bolo dosť náročné. V odvetnej časti sezóny sa už všetko ustálilo a podávali sme stabilné výkony. Za pozitívne považujeme, že do zápasov v priebehu sezóny zasiahli všetky hráčky širokého kádra. Hráme na domácej pôde, máme aj ambície vysoké. Dievčatá sa veľmi tešia na konfrontáciu s družstvami zo Slovenska. Uvidíme ako proti ním uspejeme. Umiestniť by sme sa chceli čo najlepšie a užiť si všetky stretnutia. Uvidíme, ako sa nám to podarí.

Aká je momentálna forma dievčat po náročnej sezóne?

Tým, že máme veľmi široký káder hráčok, uplynulú sezónu nepovažujeme za mimoriadne fyzicky náročnú. Aktuálna forma je stabilná a hráčky sú na víkend pripravené.

Čo očakávate od svojich súperov?

Zo súperov poznáme silu Ivančických dievčat a na vzájomný duel s nimi sa ako vždy moc tešíme. So slovenskými družstvami sa vzájomne bohužiaľ takmer nepoznáme. Konfrontácia s nimi nám určite ponúkne ďalšie skúsenosti, na základe ktorých budeme môcť stavať do budúcna.

Hana Kolářová, trénerka HC Zlín

Bemaco ŠŠK SLŠ Prešov – majster Slovenska v kategórii mladších dorasteniek

Ako hodnotíte uplynulú domácu súťaž a aké ambície máte v Česko-slovenskom pohári?

V prvej lige mladších dorasteniek bolo asi päť tímov, ktoré mohli získať majstrovský titul. Mali sme výhodu, že väčšinu zápasov jesennej časti, ktoré nám herne vyšli sme odohrali v domácom prostredí. Toto nás naštartovalo, získali sme mierny náskok. Začali sme veriť, že môžeme získať titul majsteriek Slovenska.

Aká je momentálna forma dievčat po náročnej sezóne?

V tejto vekovej kategórii sa to veľmi ťažko hodnotí. Každý deň a každý zápas môže ponúknuť pozitívny impulz alebo jednoducho skrat. Veľa naznačí už prvý turnajový zápas.

Čo očakávate od svojich súperov?

So Šaľou sme odhrali slovenskú súťaž, preto o nej máme najviac informácií. O českých tímoch vieme len to, kto je majster a kto skončil druhý.

Peter Magda, tréner Bemaco ŠŠK SLŠ Prešov

 

HK Slovan Duslo Šaľa - vicemajster Slovenska v kategórii mladších dorasteniek

Ako hodnotíte uplynulú domácu súťaž a aké ambície máte v Česko-slovenskom pohári?

Slovenská liga mladších dorasteniek mala vyrovnaný priebeh a v závere jesennej časti bolo viac ašpirantov na titul. Dôkazom toho je , že o bronzovej pozícii rozhodlo až posledné kolo. Najvyrovnanejšie výkony podávalo družstvo z Prešova a len naša stíhacia jazda v jarnej časti ich dokázali na istý čas výraznejšie ohroziť. Naše zaváhania v úvode súťaže sa nám v konečnom zúčtovaní stalo osudným. Veľkým prekvapením pre mňa boli vyslovene zlé výsledky Iuventy Michalovce v odvetnej časti. Naopak pozitívne hodnotím výsledky dievčat z Bytče. Družstvo som prevzal pred sezónou a absolvoval s ním kompletnú letnú prípravu. Musím pripomenúť, že pracujem s tým, čo som zdedil po svojich predchodcoch, ktorí odviedli kus poctivej a perfektnej práce. V priebehu uplynulej sezóny sme absolvovali štyri medzinárodné turnaje a konfrontácia so špičkovými zahraničnými družstvami sú najväčšou devízou akú sme si mohli z týchto turnajov odniesť. Zastávam názor, že zápasy, ktoré sme prehrali, nás posúvajú dopredu a aj konfrontáciu s českou špičkou v tejto vekovej kategórii hodnotím pozitívnejšie, ako prípadné víťazstvo na tomto turnaji.

Čo očakávate od svojich súperov?

České (moravské) tímy sú pre nás jedna veľká neznáma. Môžeme len obdivovať modelky na tímových fotografiách a sklopiť klobúk pred ich úspechmi. Jedinou porovnateľnou hodnotou pre nás je umiestnenie a výsledky Zlína na Prague Handball cupu, kde skončili tretie a v semifinále ich vyradil konečný víťaz turnaja Gyor, s ktorým sme si zmerali sily v základnej skupine. Samozrejme Prešov poznáme najlepšie. Je to konsolidovaný tím s vyváženou kvalitou hráčok na každom poste. Skúsenosti hráčok z najvyššej súťaže ich pasujú do pozície favoritov.

 

 

V kategórii mladších dorasteniek si nakoniec konečné prvenstvo v Česko-slovenskom pohári mladších dorasteniek vybojovali hráčky z HK Ivančice, ktoré v turnaji dominovali. Naše mladé nádeje z HK Slovan Duslo Šaľa obsadili v konečnom zúčtovaní tretie miesto. Medzi mladšími dorastenkami bola najlepšou kanonierkou Šaľanka Nina Bergendiová s 24 presnými zásahmi. Potešiteľné je aj nominovanie dvoch hráčok mladých Chemičiek do All stars teamu Česko – slovenského pohára v kategórii mladšie dorastenky. Za vzornú reprezentáciu Slovenska a klubu ďakujeme a blahoželáme k zisku tretieho miesta!

All stars team – mladšie dorastenky

Brankárka: Andrea Vařechová (HC Zlín) Ľavé krídlo: Janka Greštiaková (HK Slovan Duslo Šaľa) Ľavá spojka: Nina Bergendiová (HK Slovan Duslo Šaľa) Stredná spojka: Renata Placná (HC Zlín) Pivot: Barbora Vavroušková (HK Ivančice) Pravá spojka: Barbora Olšovská (HK Ivančice) Pravé krídlo: Lenka Ratvajská (Bemaco ŠŠK SLŠ Prešov)

 

Česko-slovenský pohár - mladšie dorastenky - výsledky

HK Ivančice – Bemaco ŠŠK Prešov 27:26 (14:12)

HK Slovan Duslo Šaľa - HC Zlín 27:35 (15:17)

HC Zlín - HK Ivančice 24:29 (15:14)

Bemaco ŠŠK Prešov - HK Slovan Duslo Šaľa 25:28 (11:12)

HK Ivančice - HK Slovan Duslo Šaľa 32:28 (17:16)

HC Zlín - Bemaco ŠŠK Prešov 31:16 (15:9) 

 

Konečné poradie: 1. HK Ivančice, 2. HC Zlín, 3. HK Slovan Duslo Šaľa, 4. Bemaco Prešov

 

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
PPA
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3