SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

PO REPREZENTAČNEJ PAUZE SA O SLOVO HLÁSI MOL LIGA

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 05.10.2017 13:58
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

PO REPREZENTAČNEJ PAUZE SA O SLOVO HLÁSI MOL LIGA

Po reprezentačnej prestávke sa roztáča do vysokých obrátok znovu interligový kolotoč s atraktívnymi duelmi. O prvé body sa vzájomne pobijú aj nováčikovia z Hodonína a Bánoviec nad Bebravou. Ozdoba kola sa hrá v Michalovciach, ktoré sa v súťaži zatiaľ trošku trápia. Ich výkony nie sú tak neochvejné ako v minulých sezónach. Šaľa  bude chcieť toho isto využiť a chytiť túto príležitosť za pačesy. Michalovce naopak budú chcieť zavrieť ústa pochybovačom a vrátiť sa na česko-slovenský piedestál. Ako to všetko dopadne? Sledujte TV 213 a priame prenosy zo stretnutí na tvcom.cz !

Výsledky 4. kola MOL Ligy:

DHC Sokol Poruba – DHK Baník Most 19 : 19 ŠŠK Prešov – HK Sokol RMK Bánovce n. B 38 : 25 HK Slovan Duslo Šaľa - HC Zlín 28 : 21 HK AS Trenčín – DHK Zora Olomouc 26 : 27 HK Hodonín – DHC Slavia Praha 20 : 28 SHK Veselí n.M - Iuventa Michalovce 29 : 27

„Štvrté kolo až na stretnutie Poruba - Most malo byť podľa papierových predpokladov absolútne jasné. Ale ako to v športe niekedy býva, opak bol pravdou,“ uviedol po 4. kole najvyššej ženskej súťaže na webových stránkach Českého zväzu hádzanej 25.9. 2017 hádzanársky expert Jiří Zerzáň, ktorého komentáre vám v prvej časti priblížime. Líder posledných ročníkov najvyššej súťaže žien Iuventa Michalovce odohrala celý minulý ročník bez prehry, v novom ročníku MOL Ligy utŕžila porážku už v štvrtom kole na Slovácku. Domáce Panenky po nadšenom výkone zaskočili favorita a poslali domov bez bodového zisku, čo sa mu naposledy prihodilo v spoločnej česko-slovenské súťaži ešte 31. januára 2016, keď prehrali v pražskom Edene so Slaviou Praha 24:19. Dvadsať mesiacov sa mohol posledný víťaz WHIL a slovenský majster vyhrievať na výslní, až padla kosa na kameň práve vo Veselí. Domáce vybavené agresívnou obranou, nepustili slovenského majstra ani na chvíľu do vedenia a v priebehu stretnutia viedli dokonca sedemgólovým rozdielom. V bráne domáceho tímu čarovala Simona Lekešová a strelecky sa blyslo česko-slovenské duo Šustková – Olšovská, podporené mladučkou Lukšíkovou a rýchlonohou Kateřinou Novotnou. Samozrejme, že konečný výsledok bol dielom celého kolektívu a nesie pečať najväčšieho interligového prekvapenia za posledné dva roky. Jiří Zerzáň, ktorý pozorne sledoval duel v hale Peklo o stretnutí povedal: „Určite najväčším prekvapením tohtoročnej ligy bolo víťazstvo Veselských paneniek nad suverénom minulého ročníka a zároveň aj favoritom súčasnej ligy. Výsledok je veľmi skresľujúci. Domáce hráčky predstihli súpera vo všetkom, a prehra Michaloviec len o 2 góly bola pre hosťujúce hráčky veľmi milosrdná. Hostky znížili až v konečnom závere stretnutia, keď domáce už hrali vo veľkej eufórii. Netvrdím však, že by Veselí podalo obzvlášť nadštandardný výkon – síce veľmi bojovný. Ale o to viac zarážajúci bol výkon Michaloviec. Ako uviedol tréner hostí, už stretnutie v Písku bolo varovaním. A ak sa forma Michaloviec nejako zásadne nezmení, potom určite majú družstvá Mostu či Slavie veľkú nádej na zisk titulu, aj keď sa súťaž ešte len rozbieha.“

Ani český majster DHK Baník Most štvrtým kolom nepreplával bez zaváhania, strata bodu za remízu 19:19 v Ostrave proti Porube je zapísaná tiež na strane pasív Čiernych anjelov. Zerzáň k šlágru štvrtého kola podotkol: „Jediné stretnutie kola DHC Sokol Poruba – DHK Baník Most sľubovalo vyrovnaný súboj. Zápas iba potvrdil predzápasové predpoklady a body sa po zásluhe oboch asi spravodlivo delili. Ich vzájomné meranie síl malo vysokú úroveň a s výsledkom boli napokon spokojní obaja, aj keď dôvod na väčšiu spokojnosť s výsledkom mali po priebehu stretnutia určite hostia.“

Ostatní favoriti už nezaváhali, aj keď Hanáčky z Olomouca vydolovali dvojbodový zisk len za cenu maximálneho úsilia, napriek tomu, že už krátko po polčase si vypracovali šesťgólové vedenie. V závere stretnutia sa napokon strachovali o konečný výsledok, dôvodom bolo vymazanie gólového manka domácim HK AS Trenčín, ktorý ešte desať minút pred koncom prehrával o štyri góly. V Olomouci sa zamýšľajú a lámu si hlavu nad tým, že ich hráčky s výnimkou prvého stretnutia s Porubou, si dokážu v druhom polčase vytvoriť 4 – 6 gólový náskok, o ktorý vplyvom určitých náhod, zhôd a okolností (?) prichádzajú. A v posledných desiatich minútach sú trestaní dvojminútovými vylúčeniami. Zerzáň sa nad tým až tak nezamýšľa: „Olomoučanky v Trenčíne boli lepším družstvom, v druhom polčase dominovali, ale skoro nezvládli záver stretnutia a boli veľmi radi, že ubránili výhru o gól.“

V zostávajúcich stretnutiach štvrtého kola si naše dievčatá počas celého stretnutia udržiavali pohodlný náskok, ktorý sa im podarilo vytvoriť hneď od úvodu stretnutia, ich hra mala hlavu aj pätu, náročný divák si dvadsať minút hru užíval a tak dajako si predstavuje hru chemičiek do budúcna. S nekompromisnou obranou, spoľahlivým výkonom brankárky a efektívnou hrou v útoku, bez technických chýb. Potom domáci kouč bol nútený z hry zo zdravotných dôvodov vynechať Klučkovú s Pócsikovou (žalúdočné problémy) a Kőnigovú (svalové zranenie), čo sa prejavilo v ďalšom priebehu na ich hernom prejave. Ešte niekoľko minút pred koncom viedla Šaľa desaťgólovým rozdielom, ktorý v závere Zlín len kozmeticky upravil na konečný rozdiel siedmich gólov. Kladne v tomto stretnutí možno hodnotiť skutočnosť, že v zápase dostali možnosť odohrať väčšiu porciu minút všetky hráčky lavičky.

Favoriti, ktorý nastúpili proti obom nováčikom, Prešov bez akýchkoľvek problémov odprevadil domov Bánovce nad Bebravou trinásťgólovým rozdielom, dvojica tvorená českými družstvami hrala v Hodoníne, kde pražská Slavia zdolala domáce osemgólovým rozdielom. „Slavia jasne zdolala nováčika z Hodonína, rovnako tak Šalianky Zlín a Prešovčanky ďalšieho nováčika z Bánoviec. Tieto výsledky sa však očakávali. Pripomínam, že súťaž sa len začína a preto sa ešte nedajú robiť nejaké ďalekosiahle závery,“ povedal na margo posledných troch stretnutí 4. kola Jiří Zerzáň.

V tabuľke sú zatiaľ štyri družstvá bez prehry, okrem Slavie Praha ide o tímy, ktoré stratili jeden (Most a Prešov), poprípade dva (Olomouc a Poruba) body za remízy. Naopak bez bodového zisku sú zatiaľ obaja nováčikovia Hodonín a Bánovce nad Bebravou a ďalší slovenský tím HK AS Trenčín, ktorý sa počas reprezentačnej prestávky posilnil o 23 ročnú spojku, odchovankyňu a bývalú hráčku Slávie Partizánske Elišku Bettákovú.

Jiří Zerzáň sa na stránkach ČSH zaoberal aj hodnotením predchádzajúceho tretieho kola reprezentačným trénerom Českej republiky: „Honza Bašný v minulom obhliadnutí sa za 3. kolom poukázal na kľúčové hráčky v českých družstvách. Skutočne sú to Slovenky, ktoré sú nositeľkami výkonnosti. (?) Ukazuje to na dve úplne zásadné veci.

1. Máme v Čechách na klubovej úrovni omnoho lepšie podmienky, ako na Slovensku, inak by tu špičkové slovenské hráčky neboli. A všetko sú to REPREZENTANTKY SLOVENSKA.

2. Naše mladé, talentované hráčky odchádzajú do Nemecka, Švédska, Francúzska, kde však nie sú kľúčovými hráčkami a ich výkonnosť potom väčšinou stagnuje.

Výnimkou sú dve, tri hráčky, ktoré sú oporami svojich klubov. Nedokážem posúdiť, či tých 9 hráčok zo Slovenska, ktoré vymenoval Honza Bašný, by v zahraničných kluboch bolo nositeľkami výkonnosti a či ich výkonnosť stačí len na našu extraligu, kde dominujú. Je vcelku úplne jasné, že ani jedno naše družstvo nemôže hrať v Lige majstrov, hráme, ale úplne bez úspechu v “úvodzovkách” II. európskou ligu. Keď potom zvážim pomerne úspešné vystúpenie našej reprezentácie a slovenskej, potom je takmer nelogické, že našu ligovú súťaž ťahajú Slovenky, veď výsledky reprezentácie máme podstatne lepšie. Určite by to chcelo podrobnejší pohľad a analýzu, ale na tú tu nie je priestor,“ povedal na záver svojho hodnotenia Zerzáň. Reprezentačná prestávka vyplnená kvalifikačným stretnutiami oboch reprezentačných výberov tieto jeho slová o úspešnosti reprezentácií len potvrdila.

Vystúpením tej našej, v kvalifikácii na ME 2018 sa zaoberá aj Denník Šport v článku Antona Pňačeka zo 4.10. 2017.

Prehra hádzanárok Slovenska v Bare s domácou Čiernou Horou len o jeden gól (23:24) v prvom zápase kvalifikácie ME 2018 vzbudzovala nádej, že by mohli zabojovať o postup. Lenže už o tri dni neskôr im Poľsko nastavilo zrkadlo pravdy. Naše reprezentantky boli v Nitre štedrými hostiteľkami, súperovi dovolili takmer všetko.

Prehra 20:29 je krutá, ale spravodlivá. Poľky boli o triedu lepšie, na ihrisku vďaka suverénnemu výkonu jasne dominovali. Mali bleskový prechod do protiútoku, zaujali výbornou loptovou technikou, razantnou streľbou zo stredných vzdialeností a najmä v druhom polčase prechádzali našou obranou ako nôž maslom. Ich hra ostro kontrastovala s neraz až zúfalou snahou Sloveniek prebiť sa vysokým stredom poľskej defenzívy.

Neschopnosť niečo vymyslieť, často len platonická streľba a neschopnosť premeniť vyložené príležitosti, tým sme Poľky zdolať v nedeľu nemohli. Hoci krídelníčky strelili osem z dvadsiatich gólov, ich spoluhráčky sa často nezmyselne prebíjali cez hradbu vysokých poľských spojok. Navyše naše hráčky akoby lopta pálila. Pri streľbe sa jej zbavovali prirýchlo namiesto toho, aby si počkali na pohyb brankárky a až potom zakončili.

Z hry slovenských hádzanárok boleli nielen oči, ale aj srdcia. Zodpovednosť za výsledok nesú všetci zainteresovaní. Napriek dvom prehrám však netreba skladať zbrane. Do konca kvalifikácie zostávajú ešte štyri zápasy, z ktorých sa dajú vydolovať postupové body. Získať s Talianskom štyri je povinnosť. Čierna Hora sa dá tiež zdolať. Napísal Denník Šport. Zdá sa však, že aj z pohľadu nominácie niektorých hráčok by sa dali nájsť určité rezervy aj keď sa tvrdilo, že v momentálnom výbere bolo to najlepšie. Chýbala nám v ňom taká Paťa Wolingerová so skoro mužským herným prejavom a razantnou streľbou, typologicky takýchto hráčok v Poľskom výbere bolo neporovnateľne viac. Dobre stavaná Trúnková, ktorá je napriek svojim parametrom pomerne pohyblivá a dobre brániaca hráčka. Do pozornosti sa tlačiaca a vo veľmi dobrej forme hrajúca pohyblivá a dobre brániaca Kőnigová. No v neposlednom rade len v hľadisku sediaca Klučková, ktorej v tomto ročníku narástli krídla, vedie tabuľku ligových strelkýň a hrá v pohode. Pre trénera by mala byť vhodnou alternatívou aj pre jej schopnosť hrať na obidvoch krídlach. Naproti tomu sme zaregistrovali až priveľký pretlak hráčok z Poruby odkiaľ je aj asistent reprezentačného trénera. Žeby náhoda?

 

5. kolo MOL Ligy:

Ozdobou 5. kola najvyššej súťaže hádzanárok, je považované slovenské derby dvoch najúspešnejších slovenských veľkoklubov, ktoré vládnu už viac ako 20 rokov slovenskej ženskej hádzanárskej scéne. Takým by malo byť stretnutie na Zemplíne, v ktorom domáca Iuventa Michalovce hostí naše dievčatá. Piate kolo MOL Ligy je rozdelené do troch dní. V piatok v pražskom Edene zatiaľ s plným bodovým ziskom privíta domáca Slavia zatiaľ bez bodového úspechu hrajúci HK AS Trenčín. Bezpochyby šlágrom kola ale bude sobotné stretnutie dvoch slovenských favoritov na Zemplíne, kam zavíta slovenský vicemajster HK Slovan Duslo Šaľa. Zároveň bude zaujímavé sledovať, ako sa po dvojbodovej strate z pred dvoch týždňov, ktorú utŕžil slovenský majster na Slovácku, v Michalovciach vyrovnali. Iuventa bude chcieť umlčať kuvičie hlasy, ktoré tvrdia, že odchody kľúčových legionárok napáchal v zostave väčšie škody, ako si funkcionári, priaznivci, ale aj samotné hráčky mohli pripustiť. Ich súperky zo Šale majú na to úplne iný názor a to, že sa vo Veselí tiež vytrápili týždeň pred Iuventou nebude ojedinelým momentom a určite príde aj na ostatných favoritov súťaže. Až enormne preceňované výsledky z minulého ročníka by sa dali prirovnať ako výsledky „jednookého medzi slepímy“. Každá zmena v klube aj keď v konečnom dôsledku pozitívna má aj svoje úskalia a prináša riziká. V Iuvente sa dlhé roky spoliehali na legionárky, ktoré s vynaložením nemalých finančných prostriedkov riešili len momentálny stav ale z hľadiska perspektívy to bol začarovaný kruh, mladé a talentované hráčky dostávali menej príležitostí, vysedávali na lavičke alebo boli na hosťovaní a pre slovenskú hádzanú to malo minimálny osoh. Po určitom čase boli nútený riešiť stále tú istú dilému a dopĺňať káder o nové a nové legionárky. Dokonca nápomocný bol aj zväz pri získavaní slovenského občianstva niektorých hráčok. Každá palica má však dva konce. Manažment klubu pred sezónou zvolil náročnejšiu ale pre klub a samotnú slovenskú hádzanú pozitívnejšiu a zároveň náročnejšiu filozofiu. Zakladá si na hráčkach zo Slovenska a z domácej liahne. Kolektívu okolo Wolingerovej, Rebičovej, Holešovej a po pauze sa vracajúcej Fiľkovej-Trehubovej , doplnené o mladé a talentované Trúnkovú, Holejovú, Kišíkovú a Bajčiovú chvíľku potrvá až sa naučia znášať úskalia zodpovednosti, ktoré zostali na ich pleciach a nevyhnú sa aj zakolísaniam. Je to prirodzené, chce to len čas a zaslúžené ovocie to s určitosťou prinesie. Aj preto v Šali k strate bodov na Morave nepripisujú až taký význam, ako z neho robia niektorí odborníci a médiá. Chemičky si zatiaľ podobne ako ich najbližší súper pripísali na svoje konto jednu prehru, navyše z domáceho prostredia od českého majstra Baníku Most. Naopak z Veselí si priviezli cennú jednogólovú výhru. Duslo sa chce na Zemplíne prezentovať svojou typickou hrou, podloženou osobnou statočnosťou a nasadením. Dôležitá bude účinná obrana, efektivita v zakončovaní a vyvarovaniu sa technických chýb. Toto by malo byť zárukou dosiahnutia dobrého výsledku na mimoriadne horúcej pôde v Michalovciach. Trénerovi chemičiek robia vrásky na čele aj početné dlhodobé zranenia niektorých hráčok, ktoré by sa mu v danej situácii hodili viac ako soľ. Musí však variť len z toho, čo momentálne má k dispozícii. V každom prípade sa môžu v Michalovciach ale aj diváci pri televíznych obrazovkách na programe TV 213 v sobotu o 15,00 hod., tešiť na hádzanú tej najvyššej kvality. Zárukou sú obidva kolektívy.

Všetky zostávajúce stretnutia sa odohrajú v českých halách. Trikrát v nich privítajú hráčky zo Slovenska a v dvoch prípadoch pôjde o čisto české duely. Zaujímavé bude vzájomné stretnutie oboch nováčikov v Hodoníne, kam majú namierené hráčky HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, v ktorom pôjde o to, ktorý z oboch súperov si pripíše prvé body. Domáce v zostave s početnou slovenskou enklávou piatich hráčok, sa pokúsia získať historicky prví bodový zisk v najvyššej súťaži. Aj tento zápas bude prenášať športový kanál TV 213. Český majster DHK Baník Most v úlohe favorita bude hostiť ŠŠK Prešov, pre ktorého je to prvé stretnutie mimo Prešova. Zaujímavé merania síl ponúknu aj dva čisto české súboje. Posledným stretnutím v sobotu bude zápas v Olomouci, kde Hanáčky budú hostiť družstvo Sokola Písek. Juhočešky mali v minulom kole voľný žreb a na konte jeden bod za remízu doma proti Veselí a ani na Hané nebudú pre domácu Zoru ľahkým orieškom. HC Zlín nastúpi v nedeľu podvečer doma proti Porube, ktorá nebude chcieť odísť naprázdno a zo súperových ihrísk má paradoxne lepšiu bilanciu ako z domáceho prostredia. V každom prípade súboj sľubuje zaujímavé meranie síl.

5. kolo MOL Ligy žien: Piatok 06. 10. 2017 o 17:30 hod.: DHC Slavia Praha – HK AS Trenčín Sobota 07. 10. 2017 o 15:00 hod.: Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa Sobota 07. 10. 2017 o 15:00 hod.: HK Hodonín – HK Sokol RMK Bánovce n. Bebr Sobota 07. 10. 2017 o 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – TJ Sokol Písek Sobota 07. 10. 2017 o 18:00 hod.: DHK Baník Most – ŠŠK Prešov Nedeľa 08. 10. 2017 o 18:00 hod.: HC Zlín – DHC Sokol Poruba

 

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
PPA
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3