SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

NÁŠ NÁZOR: ŠKANDÁL V SÚLADE SO SÚŤAŽNÝM PORIADKOM, Z MEGAŠLÁGRU FRAŠKA AJ S POŽEHNANÍM RIADIACEJ ZLOŽKY

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 13.11.2017 10:46
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Ešte na predposlednom stretnutí zástupcov klubov a účastníkov MOL Ligy v Brne, rozprúdilo vášne vyhlásenie zástupcu DHK Baníka Most Rudolfa Junga: „Naše ciele sú jednoznačné – úspech v Pohári EHF, zisk českého majstrovského titulu, víťazstvo v Českom pohári žien. MOL Ligu chceme využiť ako ostrú prípravu pre splnenie týchto cieľov.“ Vyslovene podráždene reagoval na stretnutia, ktoré absolvoval Banik na Zemplíne a argumentoval „podchytením“ arbitrov zo strany Michaloviec, navrhoval aby dôležité stretnutia MOL Ligy rozhodovali zahraniční rozhodcovia.

Nuž kluby sú mnohokrát nespokojné, hlavne po tesne prehratých stretnutiach a chyby vždy hľadajú v arbitroch, ktoré sú podľa nich pri tesnom výsledku príčinou prehry a málokedy sú ochotní pripustiť, že tak ako urobili chyby ich hráčky, môžu ich urobiť aj muži v čiernom. Po jednoznačnej prehre sa táto otázka vôbec nerieši. Možno si niekto povie, ako to súvisí so zápasom v Michalovciach? Už v minulej sezóne vznikalo veľké napätie medzi oboma klubmi, ktoré končili oficiálnymi stanoviskami na webových stránkach a vzájomným atakom. Pred ich posledným vzájomným zápasom, v rozpore so zaužívaným, Most úplne odignoroval na svojich stránkach blížiace sa derby jesene a venoval sa len cenám vstupeniek na pohárový zápas, prípravou na pohárový zápas, spôsobom vycestovania a s oznámením, že s intenzívnejšou prípravou začínajú už od štvrtka (v stredu mali nastúpiť v Michalovciach). Tieto informácie zverejnili ešte pred odohratím zápasu na Zemplíne. Už vtedy im bolo jasné, ako sa zachovajú, pričom ani zmienka o probléme s termínom. Vyvoláva to dojem, že jednali vedome, s cieľom ponížiť slovenského majstra a vytvoriť zdanie do budúcna, že tam MOL Ligový tím Mostu vlastne ani nehral! Po stretnutí s Veselím v hodnotení po stretnutí, tréner Dávid zdôraznil, že nemohol počítať s Jeřábkovou, ktorá ale figurovala na súpiske a otázny bol aj štart 9 gólovej Szarkovej, ktorá mala mať údajne pred stretnutím nešpecifikované zdravotné obmedzenia. (?) Nuž pri všetkej úcte, evokuje to dojem mediálnej predprípravy pred stretnutím na Zemplíne. Pýtame sa vedenia DHK Baníka Most, ale aj riadiacej zložky MOL Ligy, čím si to zaslúžili slovenské kluby, ktoré bojujú o výhodné postavenie o majstra Slovenska a proti ktorým nastúpili „Čierni anjeli“ v najsilnejšom zložení? Čím si to zaslúžili české kluby, ktoré svoje stretnutia už z Mostom odohrali? Čím si to zaslúžila Iuventa, že jej dopredu darovali dva dôležité body? Predsa, keď sa prihlásili do súťaže museli im byť jasné pravidlá a aj  podmienky. O čo inteligentnejšie a profesionálne je spoločné riešenie problému odohratia vzájomného duelu medzi Porubou a Trenčínom. Je to len o kultúre a športovej vyzretosti. Týmto prístupom a v konečnom dôsledku aj ich konaním bola hrubo porušená regulárnosť celej MOL Ligy.

Vyhlásenie Rudolfa Junga na oficiálnej stránke DHK Baník Most:

K zápasu v Michalovciach je nutné pripomenúť, že okamžite po skončení nášho pohárového zápasu proti Dalfsenu sme kontaktovali Michalovce a snažili sa dohodnúť preloženie zápasu na náhradný termín. Ponúkli sme termíny od 20. do 22. decembra, navrhovali predohrať stretnutie 1. novembra, prípadne jeho odohratie v akomkoľvek januárovom termíne. Vo finále už sme boli ochotní pristúpiť na ktorýkoľvek termín mimo týchto štrnástich dní, ktoré sú pre nás vrcholom nášho niekoľkoročného pohárového snaženia. Akokoľvek sme argumentovali, žiadali a prosili, Michalovce chceli odohrať zápas v utorok alebo v stredu tohto týždňa a riaditeľovi súťaže pánovi Konečnému už nezostávalo nič iné, ako v súlade s predpismi a regulami súťaže nariadiť uskutočnenie stretnutia v tomto termíne. než . Preto som bol z pozície manažéra klubu prinútený urobiť pragmatické rozhodnutie (? - vyslať dorastenky) a rozdeliť (? – Chmelařová, Bezpalcová) tím tak, aby som neohrozil naše šance na postup v Pohári EHF. V dvoch nadchádzajúcich pohárových zápasoch budeme od všetkých našich hráčok očakávať maximálne nasadenie až na hranici sebaobetovania. Pokiaľ chceme mať na hráčky takéto nároky, musíme im poskytnúť dostatok času na prípravu v priebehu celého týždňa. Michalovce si boli veľmi dobre vedomé, že pokiaľ sa bude hrať v tomto termíne, Most nedorazí vôbec, alebo nebude môcť poslať najsilnejšiu zostavu. (???)

„Baby anjelici“,(rozdelený MOL Ligový tím?)ako bol náš tím označený, si zaslúži poďakovanie za to, akým spôsobom pristúpili k zápasu v Michalovciach, a ako ho odohrali. Bola to veľmi dobrá prezentácia nášho staršieho dorastu doplneného o Terezu Chmelařovú a Evu Bezpalcovú. Snažíme sa tieto mladé hráčky pripravovať na najvyššiu európsku úroveň za pomoci troch hlavných ingrediencií – pracovitosti, pokory a bojovnosti. (najlepšia príprava proti slovenskému majstrovi?) Tvrdenie, že obom zväzom by malo záležať na tom, aby Most zbierali body do koeficientu krajín a preto by mala byť európska súťaž nadriadená tej našej, nevdojak vyvoláva úsmev. Za normálnych okolností by sme mu skutočne držali palce a tešili sa z úspechu účastníka MOL Ligy v Európskom poháry, ktorý si ctí výzvu, ktorá je tlmočená pred každým ligovým stretnutím širokej športovej verejnosti: „ V duchu slušnosti a fair play....sledovať športové gestá a činy....“  Nuž ťažko sa komunikuje s funkcionárom, ktorý je všetkého schopný a na svet sa pozerá len cez ekonomickú silu klubu. Alebo sa v Moste domnievali, že účasťou v spoločnej súťaži sa im budú všetky kluby prispôsobovať? A keď nie, tak urobíme zo súťaže kabaretné vystúpenie?

Zo stanoviska DHK Baník vyplýva, že zástupca riadiacej zložky - samotný riaditeľ súťaže pán Konečný o probléme vedel a využil ustanovenia súťažného poriadku, ktoré mimochodom na takýto vedomí postup, ktorý naruší regulárnosť súťaže, zjavne nepamätá a vyvoláva to dojem, že dohliadol na to, aby v Michalovciach nenastúpila hádzanárska prípravka DHK Baníka Most. A tak, aj vlk sa nažral, aj ovca zostala celá. Teraz sa všetci budú tváriť, že o čo ide ostatným klubom. Nuž páni len o to, že takýmto postupom boli poškodené všetky kluby, ktoré bojujú o čo najvýhodnejšie postavenie do národných play off, odhliadnuc od toho, že tento akt nesie aj známky stávkového podvodu. Mimochodom, sme zvedaví, či nezareagujú aj stávkové kancelárie a možné je aj prijatie právnych opatrení z ich strany. Sme zvedaví, aké stanovisko príjme riadiaci orgán, ktorý by mal byť v tomto prípade nekompromisný a brať v úvahu skutočnosť, že bola touto svojvôľou naručená regulárnosť súťaže.

Na oficiálnej stránke Iuventy Michalovce klub prostredníctvom Františka Urbana uvádza:

Navrhli nám termín 22. december, s čím sme zásadne nesúhlasili. Potom sa hovorilo o dohrávke v januári, kde je však nahustený program, navyše, máme v kádri dosť študentiek a v januári prichádzajú na rad skúšky, či ďalšie študentské povinnosti. Posledný ich návrh znel výmena domáceho prostredia, s čím sme takisto nesúhlasili. Išli by sme sami proti sebe, keby sme hrali teraz v utorok v Moste. Od nás bola vôľa dohodnúť sa, no samozrejme, vnímame aj fakt, že tým pádom by Michalovce išli proti sebe. Nechcem teraz hovoriť o tom, kto je na vine, to by sme si hádzali medzi sebou. Keďže sa tímy nedohodli na inom termíne, na rad prišiel Český hádzanársky zväz, ako riadiaci orgán MOL Ligy, ktorý určil termín streda 8. november. Hralo sa podľa reglementu súťaže, ktorý hovorí, že v prípade povinností tímu v európskych pohároch, hrá sa v stredu pred riadnym termínom, ktorý je vyžrebovaný. My sme takisto mali povinnosti v európskych pohároch v minulých sezónach a zakaždým sme nastúpili na predohrávku v plnej sile. Ak si dobre spomínate, vlani sme v prvom kole hrali v Porube, hneď v stredu sme doma privítali Most a vo štvrtok sme išli na kvalifikačný turnaj Ligy majstrov do Ľubľani. Tiež nám mohli ligové zápasy preložiť a možno by prišli iné výsledky na kvalifikačnom turnaji. Mrzí ma to, že sa tento zápas nedohral v takej kvalite, v akej by mal, no hralo sa podľa platného reglementu súťaže. 

Nech sa nikto necíti dotknutý, ale chtiac nechtiac sa natíska kacírska myšlienka, že vstupom Mostu do dlhoročného úspešného a spoločného projektu, ktorý priniesol pre oba zväzy plno pozitív, vplyvom podpory klubových funkcionárov, ktorí hrubo narušili regulárnosť súťaže a vplyvom svojej samoľúbosti si nedovidia na koniec nosa, vznikol za celú existenciu projektu škandál, či skôr megaškandál, ktorý nemá v histórii súťaže obdobu. Je to znak neúcty k súperovi, zneváženie celej súťaže a výsmech všetkým účastníkom MOL Ligy.

 

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
PPA
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3