SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

MOL LIGA 16. KOLO: PRI VYROVNANOM ČELE TABUĽKY JE VÝHRA V DOMÁCOM PROSTREDÍ POVINNOSŤOU

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 02.02.2018 16:42
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránku

Stredajšou predohrávkou Zlín - Most odštartovalo šestnáste kolo spoločnej česko-slovenskej MOL Ligy žien. Ostatné zápasy sú na programe až v sobotu 3. februára. Iuventa Michalovce sa predstaví v Písku, v novom roku nevýrazný Prešov privíta pražskú Slaviu , Olomouc nastúpi v Hodoníne a Poruba privíta Bánovce nad Bebravou, ktoré sa minulú sobotu tešili z prvých dvoch získaných bodov v interlige. Šláger 16. kola odohrajú v Šali, kde tím trénera Michala Lukačina nastúpi proti rozbehnutému Veselí nad Moravou. Ak si Duslo chce zachovať nádej o čo najlepšie pódiové umiestnenie, nesmie doma zaváhať. Predohrávané stretnutie 18. kola MOL Ligy odohrajú v nedeľu družstvá HK AS Trenčín a DHC Slavia Praha.     

Dve veľké prekvapenia sa zrodili v minulom kole. To prvé má na svedomí pražská Slavia v súboji so Sokolkami z Poruby. Z ich vzájomného duelu sa zrodila trochu nečakaná výhra hosťujúcich hráčok v pražskom Edene. Druhé sa zrodilo v Bánovciach, kde domáci Sokol RMK získal svoje prvé body v prebiehajúcej sezóne. Na svedomí to má bojovnosť domáceho celku a strelecký koncert, niekdajšej najlepšej strelkyne súťaže ex Partizánčanky Klaudie Michnovej, autorky 15 gólov. V šlágri kola vyrovnané stretnutie odohrali v Moste, kde si domáci pripísali dva dôležité ale zároveň aj so šťastím získané body, keď skoro v priebehu celého zápasu prehrávali. O to viac si musia spytovať svedomie „chemičky“, ktoré svojim výkonom zaostali za očakávaním a vrátili sa k starým chorobám z minulosti. Chýbala účinná streľba z väčšej vzdialenosti, absentovali jednoduché kríže, lopta nešla z ruky, hráčky sa utápali v osobných súbojoch a kontaktoch s obranou súpera, neúčinne zakončovali akcie z pravého krídla. Celkovo sa hráčky nevymanili z priemeru a žiadna nepodala výkon, ktorým by strhla aj ostatné hráčky. Aj keď herné nasadenie našim dievčatám nemožno uprieť. Až katastrofálne bolo taktické nezvládnutie záveru stretnutia pri víťaznom góle Banika. Tréner domácich Peter Dávid bol po zápase veľmi šťastný, označil ho za hororový, so šťastným koncom pre jeho hráčky,  ktoré si už podľa neho takýto záver zápasu zaslúžili. Po ďalšej rane by sa už Čiernym anjelom zle vstávalo Michalovi Lukačínovi po zápase do reči nebolo, aj preto, že hráčky Šale to mali dobre rozbehnuté a vstup do zápasu im vyšiel. Postupne sa „chemičky“ už nedokázali presadiť na postavenú obranu, chýbala nátlaková hra z prvej vlny, z ktorej dávali lacnej góly v prvom polčase aj preto bol konečný výsledok taký, aký bol.

Zápas medzi Mostom a Šaľou pozorne sledoval aj tréner slovenskej reprezentácie Dušan Poloz, pretože v ňom nastúpilo viacero slovenských reprezentantiek. Na margo súboja povedal: „ Kvalitu zápasu ovplyvnila veľká vyťaženosť domáceho družstva. Je vidieť, že tento tím ešte nie je vyzretý zvládnuť tak náročný program streda - nedeľa – streda, dva mesiace v kuse. Možno fyzicky by to aj išlo, ale v hlavách pre nich znamená Európsky pohár viac a to ich drží pod tlakom.  Šaľa bola minimálne v prvom polčase lepším tímom, v druhom polčase odskočili Šalianky na 17:13 a s Mostom to vyzeralo zle nedobre. Duslo začalo hrať na istotu príliš skoro a to sa nevypláca.  To ich v konečnom dôsledku pripravilo o víťazstvo.“ Naše dievčatá táto prehra, pri vyrovnanosti čela interligovej tabuľky môže obzvlášť mrzieť. Ich prípadná výhra mohla riadne zamiešať poradím a vyhliadkami na konečné umiestnenie.

Zostávajúce stretnutia skončili bez prekvapení. Iuvente sa podarilo v slovenskom derby proti Trenčínu pokoriť hranicu 40 gólov. Veselí v zápase so súperom z konca tabuľky – Pískom to tesne nevyšlo. Olomouc po totálnom zlyhaní v Ostrave sa rehabilitoval za svoj výkon, napriek tomu, že ich herný prejav sa ešte ani zďaleka nevrátil do obdobia pred ostravským kolapsom.          

Stredajšou predohrávkou v Zlíne spojenou so štartom českého lídra DHK Baník Most v Európskom pohári odštartovalo šestnáste kolo spoločnej slovensko – českej MOL Ligy.

STREDA 31.01. 2018:

HC Zlín - DHK Baník Most 24:31 (11:15)

Hádzanárky HC Zlín neukončili v stredajšom predohrávanom stretnutí 16. kola MOL Ligy žien 2017/2018 svoju neúspešnú sériu. Na domácej pôde, v slabom stretnutí podľahli DHK Baník Most 24:31 (11:15) a šnúru prehier predĺžili už na šesť zápasov a figurujú na 9. priečke interligovej tabuľky..

Najviac gólov: Hradilová 5/4, Očadlíková, Ševčíková, Kolářová a Kříčková po 3 - S. Szarková 10/3, Kovářová 9, Zachová 4.

Pok. hody: 6/4 - 3/3, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 210 divákov.

Peter Dávid, tréner DHK Baníka Most: "Sme radi, že sme zápas zvládli. Momentálne sa stretávame s veľkými výpadkami a stratami hráčok základného kádra. Okrem zranených máme aj dve hráčky choré. Hráme s veľmi improvizovanou zostavou a musíme absolvovať veľmi náročný program. Zápas sme kontrolovali a nikto ďalší sa nezranil. Zlín hrá momentálne podľa svojich možností. Bolo to bojovné stretnutie. My sa teraz musíme pripraviť na ďalší ťažký zápas a sme radi, že si domov odvážame body. "

Martin Spuchlák, tréner HC Zlín: "Gratulujem súperovi k víťazstvu. Momentálne bojujeme viac so sebou než so súperom. Na tréningu to vyzerá celkom slušne, potom ale psychická náročnosť súťažných zápasov hráčky zlomí. Bojujeme proti tomu, ako sa dá. Teraz máme pred sebou trochu viac voľna a hlavne voľný víkend. Dúfam, že sa dáme fyzicky aj psychicky dokopy a budeme získavať nejaké body, ktoré nám chýbajú. So zápasom nie som spokojný. Hráčky musia mať väčšiu motiváciu, musia sa prezentovať väčšou bojovnosťou, dokázať sa pobiť a bojovať o každú loptu. "

Dve stretnutia, ktoré odohrajú na Slovensku možno smelo zaradiť ako šlágre kola. Najmä v Šali je možné očakávať veľmi vyrovnané, ale tiež aj vypäté stretnutie, veď ide o súboj dvoch susedov v tabuľke, ktorí si robia zálusk na zisk medaily. K Váhu totiž vyráža Veselí nad Moravou, kde na nich čaká ťažký súboj. Na palubovke piateho celku MOL Ligy HK Slovan Duslo Šaľa by napriek tomu radi odčinili domácu prehru z jesene 22:23 a na Slovácko sa vracali aspoň s bodovým ziskom. 

Veselí pôsobilo v nedávnej minulosti s veľmi úzkym kádrom a zápasilo s kolísavými výkonmi. V tejto sezóne je nazývané čiernym koňom súťaže a celkom oprávnene. Hráčsky sa doplnilo, psychická a fyzická záťaž je rozložená na viac hráčok, znížil sa počet technických chýb a stresových situácii. Družstvo sa stabilizovalo a produkuje kvalitnejšiu hádzanú. Na jeseň vyhrali „chemičky“ na Slovácku 22:23 (11:14), napriek rozporuplným verdiktom rozhodcovskej dvojice Králíček, Letev a diskvalifikácie najlepšej strelkyne Dusla Lívie Klučkovej, za údajnú urážku rozhodcu. Už to nie je len o Šustkovej a Olšovskej. Družstvo sa stabilizovalo a produkuje kvalitnejšiu hádzanú. „Prehra so Šaľou ma z celej jesennej časti najviac mrzela. Veľmi radi by sme ju teraz odčinili. Bude to ale veľmi ťažké. Šaľa je v domácom prostredí veľmi silným tímom. Ak tam budeme chcieť uspieť, budeme musieť podať zrejme najlepší výkon, aký sme zatiaľ v tejto sezóne podali, "prorokuje pred šlágrom 16. kola tréner Veselaniek Ľuboš Hudák.

S oveľa rozporuplnými pocitmi sa bude do MŠH vracať spojka Veselí Eva Veselková. Dlhých deväť rokov totiž hájila farby Šale. „Bude to vôbec prvýkrát, čo budem hrať v Šali, a nebudem mať na sebe dres domáceho klubu. S bývalými spoluhráčkami sa v dobrom trocha hecujem, ale nič vyhroteného to rozhodne nie je. Určite si budeme musieť dať pozor na ich spojky, a to nielen na Karin Bujnochovú, ktorej sa teraz herne mimoriadne darí. Na krídle je nebezpečná Lívia Klučková. Šaľa hrá rýchlu hádzanú a má silný káder. Určite tam ale nejdeme prehrať, verím, že sa diváci môžu tešiť na zaujímavú hádzanú, " je presvedčená Veselková. Tréner Veselí Ľuboš Hudák apeluje pred stretnutím v Šali na hernú pohodu, ktorú budú pred tromi nadchádzajúcimi ťažkými stretnutiami v Šali, v Michalovciach a Olomouci potrebovať, ako soľ.

„Konečne sme sa vystrábili z maródky v družstve. Ako na potvoru sa viróze nevyhol ani tréner Lukačín, a tak sme museli riešiť aj túto situáciu, nájsť náhradnú formu prípravy pred odvetou s Veselím. Dievčatá si uvedomujú dôležitosť tohto duelu, určite odovzdajú na palubovke zodpovedný a bojovný výkon , chcú sa vyvarovať chýb z ich posledného vystúpenia v Moste. Pevne verím, že po sobote si pozície v tabuľke s našim súperom vymeníme,“ povedal pred duelom športový riaditeľ HK Slovan Duslo Šaľa Rudolf Petrikovič.

Podobný punc šlágra spĺňa aj druhé stretnutie, ktoré odohrajú na Šariši. Slavia zažila už dvakrát v posledných dvoch sezónach porážku od svojho súpera ŠŠK Prešov. V minulej sezóne podľahla na východe Slovenska 27:23 a v tejto dokonca v domácom prostredí v Edene 25:21.  Aj v tomto zápase sa dá očakávať napätá atmosféra a snaha o odvetu.  V predošlom kole družstvo z Prahy nečakane stratilo doma body s Porubou. Aj keď mladé východniarky, svojou hrou a dosiahnutými výsledkami boli označované s Veselím za najväčšie pozitívne prekvapenia prebiehajúcej sezóne, veľká maródka v družstve a tri prehry za sebou zapríčinili pokles formy a úrovne hry Šarišaniek, družstvo sa postupne tabuľkovo prepadlo. „Po operácii kolena sa do spojkového radu vracia Harčarufková a v podstate začína odznova. Demajová dlhšiu dobu trénovala len individuálne. V poriadku nebola ani Bačíková s Lebedievovou. Počas súťažnej pauzy sme z podobných príčin nemohli poriadne trénovať. Dôsledky mnohých absencií sa prejavujú vlastne dodnes. Neostáva nám teda iné, než dať družstvo dokopy zdravotne i herne tak, aby sme sa mohli vrátiť k výkonom, ktoré nás zdobili na začiatku súťaže. V situácii, v akej sa nachádzame, to budeme mať veľmi ťažké. Slavia vie vonku zahrať. Veľa času nemáme, no urobíme maximum, aby sme zápas odohrali čo najdôstojnejšie,“ povedal o zápase D. Daniš. „Tým, že sme doma dvakrát zaváhali s Prešovom a s Porubou, tak si nemôžeme dovoliť ďalej body rozdávať. Zachovali sme sa párkrát ako Jánošík, kedy sme brali bohatým, ale chudobným rozdávali. Teraz už na to nie je priestor. Nesmieme zaváhať v zápase, v ktorom by sme mali bodovať. Prešov dokáže doma potrápiť všetkých súperov z prvej päťky. A tuším, že sa na nás budú chcieť vytiahnuť. Navyše sa budú cítiť ešte silnejší, pretože u nás vyhrali a to im dodá sebavedomie. "povedal jasne pred odchodom na východ tréner „zošívaných“ Richard Řezáč. O deň neskôr sa pri spiatočnej ceste Slavia zastaví pod hradom Matúša Čáka, kde absolvuje predohrávané stretnutie 18. kola s miestnym HK AS Trenčín.

V Písku privítajú Iuventu Michalovce a stretnutie by malo byť jasnou záležitosťou hosťujúceho celku. Napriek vysokej výhre na Slovácku, tréner František Urban nebol s hrou svojich zvereniek až tak spokojný: „Súboj sme síce s prehľadom dotiahli do víťazného konca. Na to, že sme proti takémuto tímu urobili dvadsať technických chýb, tak výhra o desať gólov je fajn. Mrzí ma, že nám moc nefungovali prechody do útoku a bolo tam celkovo veľa technických chýb."

Zaujímavé môže byť stretnutie v Ostrave, kam pricestuje na súboj Sokoliek nováčik z Bánoviec, ktoré pred týždňom vymazali zo svojho konta nulu. Poruba v tejto sezóne zaknihovala už niekoľko zakopnutí, no v tomto súboji bude jednoznačným favoritom a zrejme najväčšiu jej pozornosť bude pútať Klaudia Michnová, kmeňová hráčka Partizánskeho, ktorá v Bánovciach hosťuje. Prvý raz nastúpila v drese Sokola RMK v 11. kole proti Olomoucu a strelila 3 góly. Následne išla jej strelecká potencia výrazne nahor. V ďalšom kole zaťažila konto Slavie 8 presnými zásahmi, Šali dala 10. V Moste si na ňu dávali pozor, ale aj tak český majster inkasoval od nej 5 a Zlínu naložila 15 gólov, z toho iba štyri zo sedmičky. V piatich zápasoch strelila 41 gólov, čo je slušná bilancia. Bánovciam chýbala proti Zlínu bývalá Michnovej spoluhráčka, skúsená krídelníčka Zuzana Hollá. „Nechali sme ju odpočívať. Mala natrhnutý sval, ale v najbližšom zápase v Porube s ňou už počítame,“ dodáva Richard Makýš.

Olomouc má pred sebou súpera, ktorý je tento rok úplným nováčikom najvyššej súťaže a to tiež potvrdzuje svojím postavením po polovici súťaže, kedy získal štyri body za domáce výhry nad slovenským družstvami Trenčínom a Bánovcami. V Olomouci sa chcú vyhnúť situácii, kedy ich nováčik pred dvoma rokmi vyradil v Českom pohári. Zora, aj keď je favoritom stretnutia si musí dať veľký pozor na akékoľvek zaváhanie. Voľný žreb v 16. kole má HK AS Trenčín.

Program 16. kola MOL ligy: Streda 31. január HC Zlín - DHK Baník Most 24:31

Sobota 3. február

HK Slovan Duslo Šaľa - SHK Veselí nad Moravou (18.00 hod.) TJ Sokol Písek - Iuventa Michalovce (15.00 hod.) ŠŠK Prešov - DHC Slavia Praha (16.00 hod.) HK Hodonín - DHK Zora Olomouc (16.00 hod.) DHC Sokol Poruba - HK Sokol Bánovce nad Bebravou (18.00 hod.) Voľno: HK AS Trenčín.

Predohrávka 18. kola MOL Ligy:

Nedeľa 4. február

HK AS Trenčín – DHC Slavia Praha (18,00 hod.)

 

 

 

 

Fotogaléria

Naši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
PPA
MAKS-D, s.r.o.
Autoprofit
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2018 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3