Šalianky vyhrali DUSLO Cup 2019

V Mestskej športovej hale v Šali dohrali v nedeľu záverečnými zápasmi dvoj dňový 24. ročník medzinárodného hádzanárskeho turnaja žien DUSLO Cup  2019, na ktorom reprezentovali  družstvá: DHK Olomouc (Česko),  JKLS Jarosľaw (Poľsko), UHC Stockerau (Rakúsko) a domáci HK Slovan Duslo Šaľa. Medzinárodné podujatie sa hralo  systémom každý s každým.

Vzhľadom k tomu, že reprezentant Hanej porazil v predposlednom dueli turnaja rakúsky Stockerau iba o o šesť gólov (poznámka: aj vďaka výbornému výkonu najlepšej strelkyne UHC Kodajovej bola po I.polčase dokonca remíza 17:17) stačila našim hádzanárkam v šiestom dueli turnaja akákoľvek výhra. Šalianske hádzanárky v svojom poslednom vystúpení na turnaji nezaváhali a po dobrom výkone vyhrali s poľským účastníkom o desať gólov, keď už v prvom polčase viedli 15:10 a po zásluhe obhájili minulo ročné prvenstvo

Výsledky medzinárodného turnaja (nedeľa):

DHK Zora Olomouc  - UHC Stockerau  32:26 (17:17)

Zora: Patrnčiaková 12/5, Salčáková 4, Kašpárková 4, T. Fryčáková 3,....

UHC: Kodajová 8, Schalko 5/3,  Hart 3/2.,...

+ + +

HK Slovan Duslo Šaľa -  JKLS Jaroslaw  34:24 (15:10)
                                                                                                                    Duslo: Matušincová 7, Pócsiková 7, A. Obstová 5, Némethová 3, Gajdošová 3, Trepáčová 3, Janičic 2, Königová 2, Špendlová 2/1.
JKLS: Turkalo 6, A. Szymborska 4, Bancilon 4,....
+ + +

Tabuľka medzinárodného turnaja:

1. HK Slovan Duslo Šaľa 95:70 – 5 bodov; 2. Olomouc 89:79 – 5 bodov; 3. JKLS Jaroslaw   91:93 – 2 body; 4.  UHC Stockerau 74:107 – 0 bodov.

Poznámka: O prvenstve Dusla pri rovnosti bodov rozhodlo lepšie skóre.

Organizátori turnaja v jeho závere vyhodnotili aj najlepšie hráčky na jednotlivých postoch:

najlepšia brankárka: Karolina Szurek  (JKLS Jaroslaw), najlepšia strelkyňa: Anna Mária Patrnčiaková – 30  gólov (DHK Zora Olomouc), najlepšia hráčka:  Nikola Rácková (HK Slovan Duslo Šaľa).

Duslo Šaľa na turnaji reprezentovali: Novotná, Furgaláková – Takáčová 1, Trepáčová 5, Rácková 2, A. Obstová 5, Pócsiková 24, Gajdošová 7, Matušincová 17/2, Königová 9/1, Janičic 14, Némethová 9/4,  Tisajová 2. Tréner Ján Packa, vedúca družstva Ivana Bahýlová.