SINCE 1943  |  OFICIÁLNE WEBOVÉ STRÁNKY ŠPORTOVÉHO KLUBU
ARCHÍV TURNAJOV       tvcom.cz  I   ehfTV.com  I   2 % daní  I   SZH

Pozvánka na Iuventu 7.9.2019

kontakt: HK Slovan Duslo Šaľa  |  aktualizácia: 09.09.2019 08:29
Pošli článok na e-mail    Vytlač stránkuŠlágrom 2. kola nového 18. ročníka medzinárodnej MOL ligy žien bude dozaista súboj dvoch najlepších kolektívov v historickej tabuľke (poznámka:  predtým WHIL v súčasnosti MOL liga) nášho HK Slovan Duslo Šaľa a michalovskej Iuventy, ktorý sa odohrá v Mestskej športovej hale v Šali v sobotu 7. septembra o 18.00 hodine. 

Predstavovať 12 násobného majstra Slovenska, 10 násobného víťaza Slovenského pohára, ale aj 9 násobného víťaza základnej časti medzinárodnej súťaže by bolo ako nosením dreva do lesa, ale v priebehu letnej prestávky prišlo aj v kolektíve zástupcu Zemplína k viacerým zmenám v hráčskom kádri, ako aj na poste lodivoda.
Dres Iuventy už v tomto ročníku neoblečú slovenské reprezentantky: Veronika Habánková (poznámka: bola so 161 gólmi  druhou najlepšou strelkyňou MOL ligy) a Tatiana Fiľková – Trehubová (132 gólov – 12. miesto) a legionárka Dikana Mugoš (132 gólov – 11. miesto) a brankárka Milena Petkovič (poznámka: šalianski a v prípade televízneho prenosu aj slovenskí priaznivci ženskej hádzanej tak prišli o bonbónik), keď mohli vidieť  v priamom súboji s nimi aj najlepšiu strelkyňu MOL ligy Karolínu Matušincovú (175 gólov), Katarínu Pócsikovú (136 gólov – 9. miesto), či Natáliu Némethovú (129 gólov) v šalianskom drese. S odchodom troch michalovských kanonierok „odišlo“ aj  423 gólov (poznámka: zo 752 gólov, ktoré zaznamenali Michalovce v základnej časti minulého ročníka).  

Funkcionári Iuventy však dokázali získať „náhradu“, keď novými tvárami v hráčskom kádri sú: brankárka Kordowiecka (Poľsko), Trifunovičová a Radovičová (obe Čierna Hora), Burdinová (Ukrajina), ako aj mladé talenty z dorasteneckej liahne. Zmena nastala aj na poste trénera, keď skúseného veterána Petra Hatalčíka vystriedal Peter Dávid, ktorý už v Michalovciach pôsobil  (poznámka: v posledných štyroch rokoch priviedol k majstrovskému titulu v Čechách hráčky Baníka Most).  Ak k týmto posilám prirátame slovenské reprezentantky: Wöllingerová (100 gólov v minulom ročníku), Holejová (72 gólov), Trúnková (117), či ukrajinská reprezentantka Kompaniets (115) tak vidíme, kde je sila favorita aj tohto ročníka.  

Oba kolektívy v prvom kole odštartovali víťazstvami, keď Michalovce doma rozdrvili nováčika z Hodonína v pomere 37:18, naše dievčatá priniesli cenné víťazstvo z Veselí n/M v pomere 27:29. Práve víťazné štarty a kvalitné hráčske kádre sú to najlepšou pozvánkou na sobotňajší šláger MOL ligy do šalianskej športovej haly.

                                                                                                                                      JOZEF SKLENÁR     

Ako hrali v ročníku 2018/2019:  

1.  kolo: Iuventa Michalovce – Slovan Duslo Šaľa 27:20
12. kolo: Slovan Duslo Šaľa – Iuventa Michalovce 25:27

FotogalériaNaši partneri, sponzori

Duslo Šaľa
Respect Slovakia s.r.o.
SPP
Elmark plus
MeT ŠAĽA
Mesto ŠAĽA
MAKS-D, s.r.o.
ŠPED- TRANS Levice, a.s.
Actemium
ERIMA Demišport
Erima
S ARMAT
Extrabenz
G&G čerpacia stanica
Optika Horizont
LEVI- mont s.r.o.
Flow Pumps, a.s.

NÁJDETE NÁS

Horná 30
Šaľa 927 01

+(421) 903 856 977
MOL LIGA
Duslo Šaľa  
2019 © HÁDZANÁRSKY KLUB SLOVAN DUSLO ŠAĽA, Horná 30, Šaľa všetky práva vyhradené.
Obsah tejto stránky je vlastníctvom jej prevádzkovateľa  |  e-mail  |  HARMONOGRAM HALY
Slideshow Image 1 Slideshow Image 2 Slideshow Image 3 Slideshow Image 4