Telegraficky z MOL ligy
+ Deviate kolo sa opäť hralo až štyri dni a hneď v strede týždňa v jeho predohrávke stratil neporaziteľnosť a prvé body český majster Baník Most, keď prehral na pôde Poruby 26:25, keď polčas vyhral 13:14. Určitý podiel na prekvapujúcom víťazstve Poruby má dozaista aj brankárka Olexandra Krebs (poznámka: pred Porubou pôsobila v Šali), 20. ročná pivotka Barbora Zemanovičová, ktorá prišla z Trenčína, ale aj tréner Dušan Daniš (poznámka: viac rokov trénoval aj v Šali). Po dvoch výhrach Mostu doma: so Šaľou 32:21 a Michalovcami 26:25 tento raz prehral o gól majsterky Česka.

+ Zatiaľ, čo v predošlom kole videli diváci množstvo gólov (poznámka: v troch padlo viac ako 60 gólov !), toto kolo bolo na góly podstatne chudobnejšie, keď ani v jednom zápase nepadla 60 gólová hranica. Najviac 59 gólov „padlo“ v zápase Olomouc – Písek 32:27, po 56 gólov a s rovnakým výsledkom 36:20 pre domáce kolektívy videli diváci v Michalovciach s Hlohovcom a v Prešove s Bánovcami n/B.  Najmenej iba 48 gólov sa „urodilo“ v Hodoníne pre domácej remíze 24:24 s ďalším nováčikom Dunajskou Stredou. Po 51 gólov videli diváci v Šali (30:21) a v Porube 26:25.

+ Najviac sa bojovalo, ale aj vylučovalo v moravskom derby Veselí n/M – Zlín, kde arbitri udelili 15 dvoj minútových trestov (7:8). Trinásť ich videli diváci v zápase Prešov – Bánovce n/B (6:7 a hostka Hana Žitňanová po troch vylúčeniach aj červenú kartu, dvanásť ich bolo v spomínanej predohrávke (4:8) v Porube, kde na viac videla Borovská z Mostu za tri vylúčenia aj červenú kartu. Tretiu červenú kartu, za rovnaké previnenie dostala Michaela  Součková v Olomouci. Najslušnejšie sa hralo v Michalovciach s Hlohovcom, kde videli hráčky iba  šesť dvoj minútových trestov (4:2) a v Šali, kde bolo v dueli so Sláviou Praha „iba“ osem vylúčení (3:5).

+ V tomto kole sa strelecky darilo mladým puškám, keď najviac gólov 11 strelila v drese Poruby v šlágri s Mostom česká reprezentantka Eliška Desortová, o jeden menej Diana Vargová z Prešova (obe ročník 2000). Deväť streleckých zásahov mala Iva Závišková (r. l995, Zora Olomouc) a o jeden menej jej oddielová kolegyňa Annamária Patrnčiaková (r. l990) vo víťaznom zápase O jeden gól menej zaznamenala slovenská hráčka Annamária Patrnčiaková vo víťaznom zápase so Zlínom. Osem gólov slovenky Alice Kostelnej (Most) nepomohlo v Porube, čo i len k zisku jediného bodu.