Mohli sme si upevniť  postavenie v tabuľke

18. kolo  MOL ligy: Sokol Písek - Slovan Duslo Šaľa 27:24 (12:13).
R: Bubeníček,  Petruška (obaja Česko) – 163 divákov; vylúčené: 4 – 5; pokutové hody: 4/3 – 7/6.

SOKOL: M. Svobodová 8/1, Korešová 8/2, Stellnerová 4, Kocová a Holanová po 2, Indráková, Malcová, Mi. Boorová po 1 ....

DUSLO:  Furgaláková,  Oláhová  – Takáčová, Königová 2, Tulipánová, Pócsíková 7/5, Pastoreková 5/1, Susíková, Matušicová, Varjássiová 1, Dostanič, Bírová, Pálová, Holešová 6, L. Ratvajská 3. Tréner Peter Pčola, asistent Andrea Šalatová.

Napriek tomu, že vysokým favoritom duelu aj v tipovacích kanceláriách boli reprezentantky Písku (na výhru Sokola bol kurz 1,4) na čele s najlepšou strelkyňou MOL ligy „matadorkou“ Ivetou Korešovou – r. l989 (poznámka: po tomto kole má na svojom konte už 197 gólových projektilov), šalianske hádzanárky to nebrali do úvahy a od úvodných minút dávali o sebe vedieť. Išli do vedenia po presnom zásahu Pastorekovej, Korešovej rovesníčka Stellnerová vyrovnala, na ďalšie naše góly znamenajúce gólové vedenie (Pócsíková s Varjassiovou)  odpovedali domáce rovnako a po prvý krát išli do vedenia až v závere desaťminútovky (5:4) po dvoch góloch Korešovej. Naša útočná ofenzíva s hrou do krídiel robila domácej defenzíve dosť problémov a v časovom horizonte od 10.52 min. – 13.57 minúty museli arbitri nariadiť proti Písku štyri sedem metrové hody (Pócsíková všetky premenila) a vylúčiť domácim aj tri hráčky, z toho dve aj so sedmičkou (poznámka: škoda, že takú „odvahu“ nemali aj slovenskí arbitri s licenciou EHF, ktorí viedli nedávno duel Šaľa – Michalovce a v 1. polčase vylúčili 6 hráčok Iuventy, ale bez ďalšieho trestu nariadením sedmičky, na druhej strane už pri prvom vylúčení Ščípovej bola proti Šali okamžite aj sedmička). Strelecky sa darilo aj Holešovej, ktorá strelila v slede tri góly a Písek iba „sťahoval“ naše vedenie o 1 – 2 góly (9:10, 10:12), nakoľko náš kolektív viac krát podržala aj brankárka Furgaláková.  Šaľa išla po góle Ratvajskej na polčas s gólovým náskokom, škoda, že od 15. minúty (7:7), už rozhodcovia potrestali za ďalších 45 minút domáci kolektív iba jedným vylúčením a dvomi sedmičkami,...

Aj v 2. polčase diktovala tempo a priebeh duelu v prevažnej miere Šaľa (Sokol viedol iba raz 15:14 po góle M. Svobodovej)  napriek tomu, že arbitri v čase od 39. minúty – 46. minúty nariadili proti Duslu 3 sedem metrové hody a stihli v troch prípadoch vylúčiť  Matušincovú (2 x) a Pócsíkovú. Zverenkyne trénera Pčolu však hrali dobre aj v oslabení, dokonca dokázali Ratvajskou a Holešovou aj skórovať, (gól Pócsíkovej v 43.18. minúte (17:19) bol jubilejným 500 – stým gólom Dusla v tomto ročníku súťaže)  a boli aj neustále vo vedení (17:20, 19:22) a v 53. minúte po góle Ratvajskej viedla Šaľa 20:23. V týchto momentoch sa však ukázalo, čo znamenajú v hádzanej skúsenosti. Nestarnúca Korešová tromi gólmi s Holanovou dokázali využiť všetky príležitosti ku skorovaniu a v 57. minúte išli do vedenia 24:23. Ratvajská ešte stihla vyrovnať na 24:24, ale  v závere sa už presadila iba trojica skúsených hráčok Písku (Korešová, Stellnerová a Indráková) a tešili sa zo šťastného víťazstva, ktoré ich pravdepodobne posunulo do českej časti nadstavby v play – off (pred Olomoucom, s ktorým sa stretnú doma v 20. kole  majú už náskok šesť bodov). Napriek tomu, že sme viac ako 50 minút bolo lepším kolektívom nezískali sme ani bod, ktorý by nám pomohol upevniť 7. miesto v tabuľke.

Tréner Peter Pčola: “ Je to pre nás nešťastná prehra, ktorá nás veľmi mrzí. Prakticky 55 minút sme boli lepším mužstvom. Hrali sme takticky dobre vo vysunutej obrane, ktorá nám šliapala. Museli sme kompenzovať, že sme nemali strelkyňu z diaľky (okrem zranených chýbala aj dvojica ligových spojok Walterová so Zlatinskou) hlavne rýchlou hrou do krídiel. Na ich poste zaskakovali aj iné hráčky. Obmedzená možnosť striedania bola jedným z dôvodov, že sme nevydržali 60 minút. Naše dievčatá odohrali výborný zápas, môžem ich len pochváliť. Chyby pramenili z únavy, nemám im čo vyčítať. Nemyslím si, že to bola zaslúžená výhra Písku. Rozhodli skúsenosti v závere. „  poznámka: podobné hodnotenie o šťastnom víťazstve Písku bolo aj v českých médiách.

+ + +

Ďalšie výsledky 18. kola: Zlín -  Hodonín 24:25 (13:14); Kynžvart - Olomouc 24:24 (13:11); Michalovce – Most  30:19 (11:8); Plzeň – Poruba 33:27 (16:14); Dunajská Streda – Praha 30:27 (12:9).

Tabuľka MOL ligy po 18. kole:  1. Michalovce 572:427 – 33 bodov; 2. Dunajská Streda 604:486 – 29 bodov; 3. Most 582:483 – 27 bodov; 4. Kynžvart 564:465 – 27 bodov;  5. Slávia Praha 530:500 – 22 bodov; 6. Písek 531:540 – 21 bodov; 7. Olomouc 527:554 – 15 bodov;  8. ŠAĽA  505:534 – 15 bodov; 9. Plzeň 521:567 – 11 bodov; 10. Zlín 451:557 – 8 bodov; 11. Poruba 456:540 – 4 body; 12. Hodonín 442:632 – 4 body.

Najbližší program MOL ligy – 19. kolo: sobota 24. 2. 2024 o 16.00 hod. ŠAĽA – Dunajská Streda a Michalovce – Plzeň; o 16.30 hod. Hodonín – Písek; o 17.00 hod. Slávia Praha – Poruba; o 17,30 hod. Olomouc – Zlín; o 18.00 hod. Most – Kynžvart.

Vedenie HK Slovan Duslo Šaľa a šalianske hádzanárky srdečne pozývajú priaznivcov ženskej hádzanej v Šali a regióne na  šláger a juhoslovenské derby, na ktorom ste srdečne vítaní !